logo
04.12.2009Jan HONYSCH získal 10. a 16. místo a Jarča SLOVENČÍKOVÁ je ve finále CWT, na AIDA MS na Bahamských ostrovech.
Jan HONYSCH získal 10. a 16. místo a Jarča SLOVENČÍKOVÁ je ve finále CWT, na AIDA MS na Bahamských ostrovech.
V pátek 27.11. a v sobotu 28.11. 09 probíhala na Bahamách kvalifikace v první disciplíně a to konstantní váze bez ploutví..

Kvalifikaci zahájily ženy a Jarmila Slovenčíková, která v této disciplíně obhajuje titul Mistryně světa si nahlásila druhý nejhlubší výkon hned za světovou rekordmankou Natalií Molchanovou z Ruska. Jarča se do cílové hloubky 54m zanořila, ale byla diskvalifikována pro ztrátu vědomí tzv.. black out.
Honza Honysch si na sobotu nahlásil 55m a šel si tak pro osobní rekord této disciplíny. Nečekalo se od něho žádné umístění v čele tabulky, protože CNF není disciplína na kterou se zrovna specializuje. Výkon zvládnul skvěle a dle jeho vlastních slov to mohlo jít i na 60 metrů. Celkově mu to vyneslo 16. místo.


V pondělí 30.11. a v úterý 1.12. 09 probíhala na Bahamách kvalifikace v druhé disciplíně a to konstantní váze s ploutvemi.

První den soutěžily ženy a Jarmila Slovenčíková, si nahlásila třetí nejhlubší výkon společně s Japonkou Misuzu Hirai. Jarča se do cílové hloubky 66m zanořila v pro ní tréninkovém ponoru bez nejmenších potíží a zajistila si tak postup do dalšího kola. Po nich si ještě pro bílou kartu doplavaly Sara Campbell z Velké Británie a Natalia Molchanová z Ruska. Věříme, že v následujícím finále se jí podaří opět podat čistý výkon a dosáhnout na jednu z medailí.
Honza Honysch si nahlásil 85m a šel si pro osobní rekord také v této disciplíně. Nečekalo se od něho opět žádné umístění v čele tabulky, přece jenom tu nechybí skoro nikdo ze světové špičky, ale i tak mu to vyneslo pěkné 10. místo. Nejhlouběji se ponořil Herbert Nitsch z Rakouska a to do hloubky 105m. Přes 100m se ale podívalo šest závodníků a ti si také vybojovali finále.Honza tak opět skvěle reprezentoval nejen Českou republiku, ale také náš tým, Freediver East Bohemia.
V sobotu 5. prosince čeká Jarmilu Slovenčíkovou ono očekávané finále.
TOPlist